Interjeras tavo namams

Kaip įrengti kambarį paaugliui?

Apie ką aš šiandien? Ogi apie interjerą :) Apie tai, kaip reikėtų įrengti arba pertvarkyti kambarį paaugusiai atžalai. Turiu omeny paauglį. Juk paauglystė (prisiminkim patys) itin sudėtingas laikotarpis ir be papildomų trukdžių, kaip, pavyzdžiui, iš rožinės spalvos neišlipęs penkiametės mergaitės arba modeliukų pilnas septynmečio berniuko kambarys.

Investuoti nereikės daug, svarbu atkreipti dėmesį į esminius elementus. Ir, kas itin svarbu, į kambario pertvarkymą pasitelkti atžalą – kas kitas, jei ne jis, geriausiai žino, kokio kambario norėtų?

1. Leiskite parodyti savo paaugliui charakterį ir nevaržykite jo (žinoma, jei jo elgesys nėra destruktyvus). Leiskite pačiam nuspręsti, kaip turi atrodyti kambarys, ko jame trūksta. Patys tapkite stebėtojais ir patarėjais tada, kai reikia.

2. Nebandykit paauglio kambario pritempti prie kurio nors vieno interjero stiliaus. O jeigu žūt būt norite to, tuomet leiskite rinktis paaugliui tą stilių, kuris geriausiai tinka ir patinka jam.

3. Nepamirškite, kad kambarys turi būti gerai apšviečiamas ir gerai vėdinamas. Tai – labai svarbu. Ir nebūtinai tik kalbant apie paauglio kambarį – geras apšvietimas ir vėdinimas būtinas visam būstui.

4. Naudokite tuos baldus, kurie yra praktiški ir funkcionalūs, išrinkite tuos, kurie iš tiesų bus naudojami ir be to, atkreipkite dėmesį, kad neužimtų per daug vietos. Tiesiog palyginkite jų dydį su suaugusiųjų baldų dydžiu.

5. Paauglių kambariuose visuomet visko pilna, todėl pasirūpinkite, kad daiktus būtų kur dėti, kad kambarys išliktų neapverstas daiktais ir erdvus.

6. Siekdami išsaugoti erdvę, rinkitės (arba patys pasidarykite) įmontuojamas lentynas (norite atimate, norite pridedate daugiau). Šios vėliau labai tiks perdėliojant daiktus arba tuo atveju, jei nuspręsite paauglio kambarį aprūpinti vaizdo ar garso aparatūra.

Iliustracijos iš designhomecollection.com

Šitos iš gharexpert.com

šitos gi iliustracijos iš momoy.com.

2 Responses to Kaip įrengti kambarį paaugliui?

 1. Akivarai says:

  Naująjį tinklapio dizainą kebloka skaityti. Nesuprasi, kur senesni, o kur naujesni įrašai, ir apskritai, kur mygti, kad tą įrašą atsidarytum. Čia šiaip :)

  O iš kambarių aprėdymų man labiausiai patiko pirmieji du, nes harmoningiausiai suderėjo akcentai. Kituose bandymuose tarytum per daug erdvės, o gal net steriloka… iškart jaučiasi, kad kūrėjų išmonė, o ne tikrovėje egzistuojanti jaunosios sielos ūgėjimo tvirtovė.

  Juk vaikams, o ypač paaugliams, taip ir knieti pačiupti nučiustytą kataloginį saldainį ir jį visokeriopai eksperimentiškai sušiaušalioti, maištininkiškai apipešioti – nė mirktelt nespėsi :)

 2. Dina says:

  Dėl dizaino, manau, su laiku pavyks prisijaukinti. Man pačiai senasis patiko dėl sterilumo, bet programuotoja iš manęs prasta, trūko skydelių, kadangi galvoj sukasi ne vienas projektas, trūko raktažodžių debesies, Facebook ir panašių dalykų.

  O dėl dizaino esu linkusi sutikti. Didelė dalis kambarių yra “prieš” paauglio invaziją :) Jeigu paauglys būtų toks, kaip aš, perstatytų baldus kas mėnesį :) Tai manau, kad rezultatas būtų galop toks, kad dizaineriui šiauštųsi plaukai. Esu girdėjus, kad taip būna :)

  Beje, dar skiriasi mūsų kraštų dizainerių ir Vakarų kraštų dizainerių paauglio suvokimas. Vieniems paauglystė prasideda vos 10 sulaukus, kiti gi sako, kad paauglys tas, kuriam 13 metų. Štai čia, matyt, atsiranda kambarių įrengimo skirtumas: jeigu dešimtmetei mergaitei dar gali kambarį dekoruoti “Barbie” logitipais ir spalvomis, 13-metė jau norės būti maža “moteryte” ir barbės bus numestos į šalį.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

www.grazusbustas.lt